Kazdağları Şelaleler Turu

Süre: GÜNÜBİRLİK

Kazdağları Şelaleler Turu 4.5

Tur Programı

Tur Programı:

Sabah saat 06:00 Korupark, 06:30 Kent Meydanı, 07:00 Görükle’den  hareket ederek Gezzy Tour araçlarımız ile yola çıkıyoruz. Köy kahvaltımızı oksijen çadırı Kazdağı eteklerinde alıyoruz. Kazdağı’nın eteklerinde Yörük köyü Zeytinli’nin içerisinden Milli Park sınırları içerisinde bulunan Hasan Boğuldu’ya varıyoruz. Hasan Boğuldu’da bizi büyüleyici bir doğa karşılıyor. Büyük çam ağaçları arasında tertemiz havayı içerimize çekerek patika yollardan filmlere konu olmuş Hasan Boğuldu göletine ulaşıyoruz. Burada rehberimizden efsaneyi dinledikten sonra dönüş yolumuz üzerinde bulunan köylü pazarından alışveriş yaparak Sütüven Şelalesine geçiyoruz. 17 Metre yükseklikten dökülen şelalemizinde fotoğraf molası verdikten sonra bölgenin soğuk taş baskı yapan tek zeytinyağı fabrikasına varıyoruz. Fabrikada en eski yöntemlerle zeytin yağı yapılışı hakkında bilgi sahibi olup alışveriş molası veriyoruz. Bölgede yaşayan Türkmenlerin kültürünü yansıtan Güre Sarıkız müzesini dolaşıp öğlen yemeği için Altınoluk’a varıyoruz. Yemek sonrası Çanakkale il sınırları içerisinde bulunan Zeus Altarına çıkıyoruz. Muhteşem körfez manzarasını fotoğraflayıp Zeus Altarının mitolojik efsanesini rehberimizden dinledikten sonra Rum köyü Adatepe’ye geçiyoruz. Taş evleriyle ünlü köyün meydandaki şirin köy kahvesinde yorgunluk molasının ardından köyü turlayıp sevgi ve su şehri olan Akçay’a doğru hareket ediyoruz. Akçay kordon’da verilen serbest zaman sonrası dönüş yolcuğuna geçiyoruz. Bir sonra ki Gezzy Tour programında görüşebilmek dileğiyle turumuzu tamamlıyoruz.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler:

*Zengin köy kahvaltısı

*Rehberlik

*Gidiş dönüş ulaşım

*Zorunlu seyahat sigortası

*Milli park giriş ücretleri

*Araç içi ikramlar

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:

*Müze ve ören yeri giriş ücretleri

*Kişisel Harcamalar

HENÜZ BİR BİLGİ BULUNMAMAKTADIR.

Kalkış Noktaları

Hareket Yerleri
Heykel/Bursa
Şehreküstü/Bursa
Fomara/Bursa

Sıkça Sorulan Sorular

  • Soru: Erken Rezervasyon Kampanyası Hangi Tarihlerde Bitmektedir?

    Genellikle Mayıs ayının son haftası ile Haziran ayının ilk haftası, fiyat avantajı sağlayan kampanya dönemi sona ermektedir.

  • Soru: Erken Rezervasyonun Avantajları Nelerdir?

    Yüzde 40’lara varan fiyat indiriminin yanı sıra otel doluluk problemini yaşamazlar.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK TURLAR

Olimpos - Adrasan Tatil Turu

Olimpos - Adrasan Tatil Turu

Olimpos - Adrasan Tatil Turu

İNCELE
Karadeniz Turu

Karadeniz Turu

Karadeniz Turu

İNCELE
Alaçatı Ot Festivali

Alaçatı Ot Festivali

Alaçatı Ot Festivali

İNCELE

ŞEHİRLER

Nevşehir

Nevşehir

Nevşehir, Türkiye'nin İç Anadolu Bölgesinde yer alan bir ildir. Nevşehir, Muşkara adlı bir köy iken, şehir halini almaya başlamasından sonra, 18 yüzyılda Osmanlıca "yeni kent" anlamındaki bugünkü adını almıştır. Nevşehir, 6429 sayılı yasa ile Nevşehir 20 Temmuz 1954 tarihinde il haline getirildi.

DETAY

Copyrights © 2019 Gezzy Tour. Her Hakkı Saklıdır.