Ege’nin İncileri Turu

Süre: 1 GECE 2 GÜN

Ege’nin İncileri Turu 4.5

Tur Programı

1.Gün Pamukkale - Hierapolis - Kızılsu
Değerli misafirlerimiz, sizleri 00:30 
Görükle 01:00 Kent Meydanı önünden alarak yolculuğumuza başlıyoruz. ilk olarak yılın her mevsiminde ana kaynağından “58” derece çıkan Karahayıt ‘ın kendine has kırmızı renkli şifalı termal suyu ve termal çamuru Karahayıt Kaplıcaları (Kırmızı Su) ziyaret ediyoruz. Ardından 'her derde deva' şifalı suları ve travertenleriyle, Türkiye'nin turizm cennetlerinden biri. Unesco'nun 'Dünya Kültür Mirası Listesi'nde bulunan Pamukkale’ye keşfe Hiearapolis Antik Kenti ile başlıyoruz. Burası Pamukkale Travertenlerini görmek için gelenlerin tarihte yolculuk yapabileceği bir güzelliğe sahip. Bir Frigya kenti olduğu öne sürülen Pamukkale Hierapolis Antik kenti, Bergama Kralı II. Eumenes tarafından kurulduğu da düşünülmektedir. Giriş kapısında ise Medusa figürü bulunur.M.S 395 yılında Bizans’ ait olan alanı, 1210 yılında Anadolu Selçuklular kendi sınırlarına katmıştır. Antik havuz(Kleopatra Havuzu), Antik tiyatro, Frontinus caddesi ve seyir terasları göreceğimiz yerler arasında. Ardından doğal su kaynaklarından çıkan su içindeki karbondioksitin buharlaşması sonucu, geriye kalan karbonatlı minerallerin kristalleşmesi ile oluşan ünlü beyaz Pamukkale Travertenleri'ni gezdikten sonra otelimize doğru yola çıkıyoruz. Konaklama ve Akşam yemeği otelimizde.

Sabah Kahvaltısı: Pamukkale de anlaşmalı restoran (ekstra)
Öğle Yemeği: Rehberin önerdiği restoranda ekstra olarak alınacaktır.
Akşam Yemeği: Otelde Tur ücretine dahildir.

2.Gün - Şirince – Efes – Kuşadası
Otelde alacağımız kahvaltının ardından Ege'nin ılık rüzgarlarıyla birlikte yapacağımız yolculuğumuzun ilk durağı Şirince. Maya takvimine göre 21 Aralık 2012'de kopacak olan kıyamette güvenli bölge olduğu gerekçesiyle son yıllarda hayli merak uyandıran bu tarihi ve mistik köyde geziyoruz. Köyde bulunan kilise, dilek havuzu, otentik sokakları gezdikten sonrasında Efes antik kentine geçiyoruz. Kuruluşu Cilalı Taş Devri MÖ 6000 yıllarına dayanır. 1994'te UNESCO tarafından Dünya Mirası Geçici Listesi'ne dahil edilen Efes, 2015'te ise Dünya Mirası olarak tescil edildi. Buradaki gizli tünellerden, antik tiyatroya kadar anlatacağımız yapıları fotoğraflandırmak için sabırsızlanacaksınız. Sıradaki yolculuğumuz Ege’nin tatil denilince ilk akla gelen noktalarından biri olan Kuşadası. Dileyen misafirlerimiz mavi bayraklı kadınlar plajında denize girebilirler. Buradaki gezimizin ardından vereceğimiz serbest zamandan sonra İzmir'e Alsancak bölgesindeki otelimize dönüyoruz. Otelde alacağımız akşam yemeği ardından dileyen misafirlerimiz 5 dk yürüme mesafesinde bulunan İzmir'in renkli gece hayatına sahip kordon bölgesinde eğlenebilirler.

3.Gün İzmir – Alaçatı - Ilıca plajı - Çeşme

Otelde alacağımız kahvaltının ardından turumuza başlıyoruz ardından İzmir’in en güzel seyir yerlerinden biri olan tarihi asansöre çıkıyoruz. Sonrasında İzmir’in simgesi Saat kulesiKızlarağasını gezdikten sonra buradaki serbest zaman ardından Çeşme  'ye doğru yola çıkıyoruz.1508 yılında II.Beyazıt tarafından yaptırılan Çeşme kalesini gezip mükemmel manzarasında dinlendikten sonra marinada  serbest zaman verip sonrasında Alaçatı'ya doğru uzanıyor ve mistik sokaklarda kendimizi adeta dönem filmi setinde hissediyoruz. Dileyen misafirlerimiz rüzgar sörfüyle ünlenen Ilıca plajında denize girebilirler. Buradaki serbest zaman ardından 

Ücrete Dahil Hizmetler:
*Ulaşım
*Araç içi ikramlar
*Rehberlik
*Otelde alacağımız 1 sabah kahvaltısı
*Otelde alacağımız 1 akşam yemeği
*Seyahat sigortası
*2Gece Otel Konaklama

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler:
*Müze & ören girişleri
*Öğle yemekleri
*Otelde yemekler yanında alınan ekstra içecekler kişisel harcamalar

 

 NOT: Tur güzergahı yoğunluğa göre değişiklik gösterebilmektedir.


HENÜZ BİR BİLGİ BULUNMAMAKTADIR.

Kalkış Noktaları

Hareket Yerleri
Balat/Bursa
Osmangazi/Bursa
Görükle/Bursa

Sıkça Sorulan Sorular

  • Soru: Erken Rezervasyon Kampanyası Hangi Tarihlerde Bitmektedir?

    Genellikle Mayıs ayının son haftası ile Haziran ayının ilk haftası, fiyat avantajı sağlayan kampanya dönemi sona ermektedir.

  • Soru: Erken Rezervasyonun Avantajları Nelerdir?

    Yüzde 40’lara varan fiyat indiriminin yanı sıra otel doluluk problemini yaşamazlar.

  • Soru: En İyi Fiyat Garantisi Nedir?

    Gezzy Tour'dan satın alıp ücretini ödemiş olduğunuz bir ürünün aynı tesis olarak aynı oda kategorisinde, aynı tarih aralığında, aynı ödeme tipi, aynı kayıt tarihi ile başka bir acente de daha düşük fiyatın belgelenmesi halinde aradaki fark size ödeme şeklinizle iade edilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK TURLAR

Olimpos - Adrasan Tatil Turu

Olimpos - Adrasan Tatil Turu

Olimpos - Adrasan Tatil Turu

İNCELE
Karadeniz Turu

Karadeniz Turu

Karadeniz Turu

İNCELE
Alaçatı Ot Festivali

Alaçatı Ot Festivali

Alaçatı Ot Festivali

İNCELE

ŞEHİRLER

Nevşehir

Nevşehir

Nevşehir, Türkiye'nin İç Anadolu Bölgesinde yer alan bir ildir. Nevşehir, Muşkara adlı bir köy iken, şehir halini almaya başlamasından sonra, 18 yüzyılda Osmanlıca "yeni kent" anlamındaki bugünkü adını almıştır. Nevşehir, 6429 sayılı yasa ile Nevşehir 20 Temmuz 1954 tarihinde il haline getirildi.

DETAY

Copyrights © 2019 Gezzy Tour. Her Hakkı Saklıdır.