Alaçatı Ot Festivali

Süre: 1 GECE 2 GÜN

Alaçatı Ot Festivali 4.5

Tur Programı

1.Gün : Cumartesi -  Çeşme-Alaçatı-Ilıca

Akşam saat 01:00 Korupark, 01:30 Kent Meydanı, 02:00 Görükle’den siz değerli misafirlerimizle buluşup Gezzy Tour Araçlarımız ile keyifli bir gün için yolculuğumuza başlıyoruz.  Balıkesir, Manisa üzerinden sabahın erken saatlerinde tarihteki 12 İon kolonisinden biri olan ve antik dönemdeki ismi Erythrai olan Türk turizminin gözbebeği Çeşme ye ulaşıyoruz. Burada biraz olsun yol yorgunluğunu atıp, dinlenmek üzere kısa bir serbest zaman sonrasında rehberimiz ile belirlenen noktada buluşarak, Çeşme gezimize başlıyoruz. İlk durağımız 508 yılında ll. Beyazıt’ın yaptırmış olduğu muhteşem deniz manzaralı Çeşme kalesi olacak. Çarşısında verilen serbest zamanı takiben, Öğle saatlerinde kortej geçişi ile başlayacak olan Ot Festivaline katılmak için, antik dönemde ismi Agrillia günümüzdeki ismi ise Alaçatı’ya ulaşıyoruz. Kendine özgü taş mimarisi, asma bahçeleri, Yel değirmenleri ve rüzgârı ile ünlü bu güzel kasabada vereceğimiz serbest zamanda dileyenler taş evlerin avlusunda öğle yemeklerini alabilirler. Daha sonrasında Alaçatı Ot Festivali kortej geçişini seyretmek üzere Kortej alanında yerimizi alıyoruz. Birbirinden farklı yöresel kıyafetler giymiş yöre insanın doğadan topladıkları çeşit çeşit otları sergiledikleri kortej geçişi sonrası Pazaryeri Meydanında Klasik müzik konserini izleme fırsatımız olacak. Konser ardından aynı yerde Ot Festivali resepsiyonu verilecek. Akşam üzerine kadar Alaçatı’nın taşla kaplanmış daracık sokaklarında dolaşıp, bol bol fotoğraf çekip, yöresel lezzetlerin tadına bakabilirsiniz. 

Diğer Detaylar:
Kahvaltı: 
restaurantta yada serbest olarak alınıyor - Ekstra 
Öğle yemeği : Tavsiye 
restaurantta yada serbest olarak alınıyor - Ekstra 
Akşam yemeği:  Otelde açık büfe olarak alınacak olup tur fiyatına dahildir.

Konaklama : 5* Asayra Thermal Otel Kuşadası2.Gün : Pazar - Şirince – Efes – Kuşadası – İzmir

 Sabah otelde alacağımız kahvaltı ardından, zeytin ağaçlarıyla çevrili yemyeşil tepelerin arasına kurulmuş, özgün tarihi mimarisini koruyan, mübadele ile birlikte gelen Türklere kapılarını açan, şarap üretimi ve zeytincilikle geçinen, eski bir Rum yerleşimi olan Şirince Köyü’ne gidiyoruz. Burada alacağımız kahvaltı ardından dileyen misafirlerimiz rehberimizin eşliğinde yada serbest olarak bu adı gibi şirin köyün mistik sokaklarında Ege rüzgarını yakalayabilirler. Köydeki tarihi kilise ve bodrumundaki yüzlerce yıllık şaraphanenin ardından vereceğimiz serbest zamanda mükemmel fotoğraflar yakalayabilirsiniz. Bu gezimizin ardından ilk kuruluşu M.Ö. 6000 yıllarına dayanan Efes Antik Kenti’ ni ziyaret ediyoruz. Hellenistik ve Roma çağlarında en görkemli dönemlerini yaşayan, Asya eyaletinin başkenti ve en büyük liman kenti olan Efes’ te Odeon, Kuretler Caddesi, Latrin, Hamam, Celsus Kütüphanesi, Aşk Evi, Agora ve Tiyatro’ yu görüyoruz. Sıradaki durağımız Ege’de tatil denilince ilk akla gelen bölgesi Kuşadası. Atatürk’ün Kuşadası’na hakim bir noktadan baktığı tepe olan Gazibeğendi tepesi üzerinden Kuşadası’na giriş yapıyoruz. Güvercin adası ve marinasının bulunduğu merkezde serbest zaman vererek rehberimizin belirlediği saatte buluşuyor ve Bursa'ya doğru yola çıkıyoruz. Bir Başka Gezzy tour Organizsyonunda görüşünceye dek vedalaşıyoruz.

Diğer Detaylar:
Kahvaltı: Otelde Açık Büfe Alınacak Olup Tur Fiyatına Dahildir.
Öğle yemeği : Selçuk’ta tavsiye restaurantta yada serbest olarak alınıyor - Ekstra 


FİYATA DAHİL HİZMETLER

Gidiş Dönüş Ulaşım
1 Gece Kuşadası Asayra Termal Hotel Konaklama
Zorunlu Seyahat Sigortası
1 Sabah Kahvaltısı Açık Büfe
1 Akşam Yemeği Açık Büfe
Araç İçi Sıcak Soğuk İkramlar 
Profesyonel Rehberlik Hizmeti
Gezzy Tour Rehberlik Hizmeti

HENÜZ BİR BİLGİ BULUNMAMAKTADIR.

Kalkış Noktaları

Hareket Yerleri
Balat/Bursa
Osmangazi/Bursa
Görükle/Bursa
Çekirge/Bursa

Sıkça Sorulan Sorular

  • Soru: Erken Rezervasyonun Avantajları Nelerdir?

    Yüzde 40’lara varan fiyat indiriminin yanı sıra otel doluluk problemini yaşamazlar.

  • Soru: En İyi Fiyat Garantisi Nedir?

    Gezzy Tour'dan satın alıp ücretini ödemiş olduğunuz bir ürünün aynı tesis olarak aynı oda kategorisinde, aynı tarih aralığında, aynı ödeme tipi, aynı kayıt tarihi ile başka bir acente de daha düşük fiyatın belgelenmesi halinde aradaki fark size ödeme şeklinizle iade edilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK TURLAR

Olimpos - Adrasan Tatil Turu

Olimpos - Adrasan Tatil Turu

Olimpos - Adrasan Tatil Turu

İNCELE
Alaçatı Ot Festivali

Alaçatı Ot Festivali

Alaçatı Ot Festivali

İNCELE
Karadeniz Turu

Karadeniz Turu

Karadeniz Turu

İNCELE

ŞEHİRLER

Ankara

Ankara

Ankara, Türkiye'nin başkenti ve en kalabalık ikinci ili. Nüfusu 2018 itibarıyla 5.503.985 kişidir. Bu nüfus, 25 ilçede, 1425 mahallede bulunmaktadır. İl genelinde nüfus yoğunluğu 215'dir.

DETAY

Copyrights © 2019 Gezzy Tour. Her Hakkı Saklıdır.