Ege Alaçatı Turu

Süre: 1 GECE 2 GÜN

Ege Alaçatı Turu 4.5

Tur Programı

1.Gün : Cumartesi- Şirince – Efes – Kuşadası – İzmir

Akşam saat 01:30 Korupark, 02:00 Kent Meydanı, 02:30 Görükle’den siz değerli misafirlerimizle buluşup Gezzy Tour Araçlarımız ile keyifli bir gün için yolculuğumuza başlıyoruz. Sabahın erken saatlerinde, zeytin ağaçlarıyla çevrili yemyeşil tepelerin arasına kurulmuş, özgün tarihi mimarisini koruyan, mübadele ile birlikte gelen Türklere kapılarını açan, şarap üretimi ve zeytincilikle geçinen, eski bir Rum yerleşimi olan Şirince Köyü’ne gidiyoruz. Burada alacağımız kahvaltı ardından dileyen misafirlerimiz rehberimizin eşliğinde yada serbest olarak bu adı gibi şirin köyün mistik sokaklarında Ege rüzgarını yakalayabilirler. Köydeki tarihi kilise ve bodrumundaki yüzlerce yıllık şaraphanenin ardından vereceğimiz serbest zamanda mükemmel fotoğraflar yakalayabilirsiniz. Bu gezimizin ardından ilk kuruluşu M.Ö. 6000 yıllarına dayanan Efes Antik Kenti’ ni ziyaret ediyoruz. Hellenistik ve Roma çağlarında en görkemli dönemlerini yaşayan, Asya eyaletinin başkenti ve en büyük liman kenti olan Efes’ te Odeon, Kuretler Caddesi, Latrin, Hamam, Celsus Kütüphanesi, Aşk Evi, Agora ve Tiyatro’ yu görüyoruz. Sıradaki durağımız Ege’de tatil denilince ilk akla gelen bölgesi Kuşadası. Atatürk’ün Kuşadası’na hakim bir noktadan baktığı tepe olan Gazibeğendi tepesi üzerinden Kuşadası’na giriş yapıyoruz. Güvercin adası ve marinasının bulunduğu merkezde serbest zaman vererek rehberimizin belirlediği saatte buluşuyor ve İzmir kordona yürüme mesafesinde bulunan Alsancak’taki otelimize ulaşıyoruz. Otelimizde alacağımız akşam yemeği ardından dileyen misafirlerimiz İzmir’in en hareketli noktası olan, gece ayrı, gündüz ayrı güzel Kordon bölgesinde zaman geçirebilirler.

 

Diğer Detaylar:
Kahvaltı: Şirince’ de tavsiye 
restaurantta yada serbest olarak alınıyor - Ekstra
Öğle yemeği : Selçuk’ta tavsiye 
restaurantta yada serbest olarak alınıyor - Ekstra 
Akşam yemeği: Tur ücretine dâhil olarak otelde set menü şeklinde alınıyor.

Konaklama = 3 & 4 yıldızlı Alsancak Kordon bölgesi 

2.Gün : Pazar- İzmir-Asansör-Saat kulesi- Çeşme-Alaçatı-Ilıca

Sabah otelde alacağımız kahvaltı ardından Victor Hugo ‘nun “Bu şehir bir prenses” dediği İzmir’i panoromik olarak geziyor ve en ilginç noktalarından olan Asansöre ulaşıyoruz.1900’lü yılların başında yapılan 58 metre yüksekliği ile kot farkı bulunan 2 ana caddeyi bağlayan asansör, Musevilerin yoğun olarak yaşadığı Karataş bölgesinde bulunmaktadır. Nesim Levi  tarafından aile fertlerinin ve ziyaretci arkadaşlarının 155 basamaklı dik merdiveni kullanmaması için yapılan asansör halka açıktır ve hala aynı amaçla kullanılmaktadır. İzmir’i arkanıza alarak mükemmel manzara ile fotoğraflar çekilebilirsiniz. Sonrasında Konak Meydanı'nda yer alan ve İzmir’in sembolü olan Saat Kulesine doğru yola çıkıyoruz. Osmanlı Padişahı Sultan 2.Abdülhamit’in tahta çıkışının 25.yılını kutlamak amacıyla 1901 yılında; İzmir Valisi Kıbrıslı Kamil Paşa, Bahriye Mirlivası Said Paşa ve Belediye Reisi Eşref Paşa’dan oluşan komisyon tarafından yaptırılmıştır. Bu yapı 25 metre yüksekliğinde, dört katlı ve sekizgen planlıdır. Platformu beyaz mermerden ve diğer yapıları ise; kesme taştan yapılmıştır. Kolonlar Kuzey Afrika temasını taşır. Sonrasında rotamızı en batıya yani Çeşme’ye doğru çeviriyor ve ilk nokta olarak Çeşme Kalesini geziyoruzç16’ncı yüzyıl başlarında Piri Reis’in haritasına işaretlenen kaleyi 1671’de gören Evliya Çelebi, ünlü eseri Seyahatname’de bulunan kale ardından vereceğimiz serbest zaman ile birlikte son zamanların popüler noktası Alaçatı’ya ulaşıyoruz. Geniş bir serbest zaman bırakarak kumrusundan, dondurmasına, sokaklarından, yel değirmenlerine kadar bu mükemmel yere doymanızı istiyoruz. Dileyen misafirlerimiz serbest sürede Ilıca plajına giderek denizin keyfini çıkarabilirler. Rehberimizin belirlediği akşam saatlerinde tekrar buluşarak dönüş yolculuğumuza geçiyorsileri aldığımız noktalarda bırakarak bir sonraki Gezzy Tour organizasyonunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

Diğer Detaylar:
Kahvaltı: Otelde alınacaktır-Tur ücretine dahildir.
Öğle yemeği : Tavsiye 
restaurantta yada serbest olarak alınıyor - Ekstra 
Akşam yemeği:  Tavsiye 
restaurantta yada serbest olarak alınıyor - Ekstra 
Konaklama : Bu gecemizde konaklama mevcut değildir
, dönüş yolculuğu yapılacaktır.

Ücrete Dahil Olan Hizmetler:
*Otellerde 1 Gece Yarım Pansiyon Konaklama 
*Otelimizde Açık Büfe veya Set Menü 1 Sabah kahvaltısı
*Otelimizde Açık Büfe veya Set menü 1 Akşam Yemeği
*Lüks Araçlar İle Ulaşım (kişi sayısına göre araç detayları aşağıda yer almaktadır.)
*Çevre Gezileri
*Rehberlik hizmetleri
*Gezzy Tour Otobüs içi İkramları
*Gezzy Tour Güvencesi
*1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası
Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler:
*Otelde yapılan özel harcamalar
*Tüm yemeklerde alınan içecekler
*Öğle yemekleri
*Ekstra tur ve etkinlikler

*Müzekart 

Tur Programı =

1.Gün : Cumartesi -  Çeşme-Alaçatı-Ilıca

Akşam saat 01:30 Korupark, 02:00 Kent Meydanı, 02:30 Görükle’den siz değerli misafirlerimizle buluşup Gezzy Tour Araçlarımız ile keyifli bir gün için yolculuğumuza başlıyoruz.Victor Hugo ‘nun “Bu şehir bir prenses” dediği İzmir’i panoromik olarak geziyor ve en ilginç noktalarından olan Asansöre ulaşıyoruz.1900’lü yılların başında yapılan 58 metre yüksekliği ile kot farkı bulunan 2 ana caddeyi bağlayan asansör, Musevilerin yoğun olarak yaşadığı Karataş bölgesinde bulunmaktadır. Nesim Levi  tarafından aile fertlerinin ve ziyaretci arkadaşlarının 155 basamaklı dik merdiveni kullanmaması için yapılan asansör halka açıktır ve hala aynı amaçla kullanılmaktadır. İzmir’i arkanıza alarak mükemmel manzara ile fotoğraflar çekilebilirsiniz. Sonrasında Konak Meydanı'nda yer alan ve İzmir’in sembolü olan Saat Kulesine doğru yola çıkıyoruz. Osmanlı Padişahı Sultan 2.Abdülhamit’in tahta çıkışının 25.yılını kutlamak amacıyla 1901 yılında; İzmir Valisi Kıbrıslı Kamil Paşa, Bahriye Mirlivası Said Paşa ve Belediye Reisi Eşref Paşa’dan oluşan komisyon tarafından yaptırılmıştır. Bu yapı 25 metre yüksekliğinde, dört katlı ve sekizgen planlıdır. Platformu beyaz mermerden ve diğer yapıları ise; kesme taştan yapılmıştır. Kolonlar Kuzey Afrika temasını taşır. Sonrasında rotamızı en batıya yani Çeşme’ye doğru çeviriyor ve ilk nokta olarak Çeşme Kalesini geziyoruzç16’ncı yüzyıl başlarında Piri Reis’in haritasına işaretlenen kaleyi 1671’de gören Evliya Çelebi, ünlü eseri Seyahatname’de bulunan kale ardından vereceğimiz serbest zaman ile birlikte son zamanların popüler noktası Alaçatı’ya ulaşıyoruz. Geniş bir serbest zaman bırakarak kumrusundan, dondurmasına, sokaklarından, yel değirmenlerine kadar bu mükemmel yere doymanızı istiyoruz. Dileyen misafirlerimiz serbest sürede Ilıca plajına giderek denizin keyfini çıkarabilirler. Rehberimizin belirlediği akşam saatlerinde tekrar buluşarak dönüş yolculuğumuza geçiyor, sileri aldığımız noktalarda bırakarak bir sonraki Gezzy Tour organizasyonunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

Diğer Detaylar:
Kahvaltı: Otelde alınacaktır-Tur ücretine dahildir.
Öğle yemeği : Tavsiye 
restaurantta yada serbest olarak alınıyor - Ekstra 
Akşam yemeği:  Tavsiye 
restaurantta yada serbest olarak alınıyor - Ekstra 
Konaklama : Bu gecemizde konaklama mevcut değildir, dönüş yolculuğu yapılacaktır.


2.Gün : Cumartesi- Şirince – Efes – Kuşadası – İzmir

 Sabah otelde alacağımız kahvaltı ardından, zeytin ağaçlarıyla çevrili yemyeşil tepelerin arasına kurulmuş, özgün tarihi mimarisini koruyan, mübadele ile birlikte gelen Türklere kapılarını açan, şarap üretimi ve zeytincilikle geçinen, eski bir Rum yerleşimi olan Şirince Köyü’ne gidiyoruz. Burada alacağımız kahvaltı ardından dileyen misafirlerimiz rehberimizin eşliğinde yada serbest olarak bu adı gibi şirin köyün mistik sokaklarında Ege rüzgarını yakalayabilirler. Köydeki tarihi kilise ve bodrumundaki yüzlerce yıllık şaraphanenin ardından vereceğimiz serbest zamanda mükemmel fotoğraflar yakalayabilirsiniz. Bu gezimizin ardından ilk kuruluşu M.Ö. 6000 yıllarına dayanan Efes Antik Kenti’ ni ziyaret ediyoruz. Hellenistik ve Roma çağlarında en görkemli dönemlerini yaşayan, Asya eyaletinin başkenti ve en büyük liman kenti olan Efes’ te Odeon, Kuretler Caddesi, Latrin, Hamam, Celsus Kütüphanesi, Aşk Evi, Agora ve Tiyatro’ yu görüyoruz. Sıradaki durağımız Ege’de tatil denilince ilk akla gelen bölgesi Kuşadası. Atatürk’ün Kuşadası’na hakim bir noktadan baktığı tepe olan Gazibeğendi tepesi üzerinden Kuşadası’na giriş yapıyoruz. Güvercin adası ve marinasının bulunduğu merkezde serbest zaman vererek rehberimizin belirlediği saatte buluşuyor ve İzmir kordona yürüme mesafesinde bulunan Alsancak’taki otelimize ulaşıyoruz. Otelimizde alacağımız akşam yemeği ardından dileyen misafirlerimiz İzmir’in en hareketli noktası olan, gece ayrı, gündüz ayrı güzel Kordon bölgesinde zaman geçirebilirler.

 

Diğer Detaylar:
Kahvaltı: Şirince’ de tavsiye 
restaurantta yada serbest olarak alınıyor - Ekstra
Öğle yemeği : Selçuk’ta tavsiye 
restaurantta yada serbest olarak alınıyor - Ekstra 
Akşam yemeği: Tur ücretine dâhil olarak otelde set menü şeklinde alınıyor.

Konaklama = 3 & 4 yıldızlı Alsancak Kordon bölgesi 

HENÜZ BİR BİLGİ BULUNMAMAKTADIR.

Kalkış Noktaları

Hareket Yerleri
Balat/Bursa
Osmangazi/Bursa
Görükle/Bursa
Çekirge/Bursa

Sıkça Sorulan Sorular

  • Soru: Erken Rezervasyonun Avantajları Nelerdir?

    Yüzde 40’lara varan fiyat indiriminin yanı sıra otel doluluk problemini yaşamazlar.

  • Soru: En İyi Fiyat Garantisi Nedir?

    Gezzy Tour'dan satın alıp ücretini ödemiş olduğunuz bir ürünün aynı tesis olarak aynı oda kategorisinde, aynı tarih aralığında, aynı ödeme tipi, aynı kayıt tarihi ile başka bir acente de daha düşük fiyatın belgelenmesi halinde aradaki fark size ödeme şeklinizle iade edilir.

  • Soru: Nasıl Rezervasyon Yaptırabilirim?

    +90 (850) 306 16 16 Numaralı Çağrı Merkezimizden, Seyahat Danışmanlarımız aracılığı ile rezervasyon yaptırabilirsiniz. 7/24 Web sitemizden online rezervasyon yapabilirsiniz. Bunların yanında merkez acentemize gelerek yüz yüze iletişimle rezervasyonunuzu yaptırabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK TURLAR

Alaçatı Ot Festivali

Alaçatı Ot Festivali

Alaçatı Ot Festivali

İNCELE
Olimpos - Adrasan Tatil Turu

Olimpos - Adrasan Tatil Turu

Olimpos - Adrasan Tatil Turu

İNCELE
Karadeniz Turu

Karadeniz Turu

Karadeniz Turu

İNCELE

ŞEHİRLER

İstanbul

İstanbul

İstanbul, Türkiye'de yer alan şehir ve ülkenin 81 ilinden biri. Ülkenin en kalabalık, ekonomik, tarihi ve sosyo-kültürel açıdan en önemli şehridir.

DETAY

Copyrights © 2019 Gezzy Tour. Her Hakkı Saklıdır.